تبلیغات
تازه های کامپیوتر و فناوری - کشورهای آسیایی بالاترین سرعت اینترنت را دارند

تازه های کامپیوتر و فناوری

تازه ترین خبرها و مقالات آموزشی کامپیوتر ، ویندوز و موبایل

کشورهای آسیایی بالاترین سرعت اینترنت را دارند

سرعت اینترنت در جهان روبه افزایش است و در این میان کشورهای آسیایی همچون کره جنوبی، ژاپن و هنگ کنگ سردمدار هستند . چین هم همچنان بیشترین میزان حملات ترافیکی مشاهده شده را به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارش سه ماهه دوم 2012 Akamai که روز سه شنبه منتشر شد، سرعت اینترنت نسبت به سه ماهه اول سال 13 درصد رشد داشته است که این مقدار بسیار قابل توجه است.
در بین کشورهایی که سرعت اینترنت متوسطی داشتند ، ژاپن با 21 درصد رشد، عنوان بیشترین میزان رشد سالیانه را از آن خود کرد. این آمار تا حدودی مطابق آماری است که اتحادیه بین المللی مخابرات هفته گذشته اعلام کرده بود و کره جنوبی را در صدر کشورهای دارای شاخص رشد و توسعه ICT قرارداده و نشان داده بود که ژاپن جزو 10 کشور برتر آسیایی از لحاظ سرعت اینترنت است که امسال توانسته به رتبه هشتم دست یابد. این گزارش کشورها را بر اساس میزان مهارت ها، بهره برداری و سطح دسترسی شان به ICT رتبه بندی کرده بود.

بیشتر در ادامه مطلب

کره جنوبی، ژاپن و هنگ کنگ در صدر کشورهای پرسرعت
درست همانند گزارش سه ماهه اول Akamai کشورهای کره جنوبی، ژاپن و هنگ کنگ همچنان به ترتیب با سرعت های 14.2Mbps، 10.7Mbps و 8.9Mbps در صدر قرار دارند. این سه کشور همچنین از نظر پهنای باند نیز ( با پهنای باند بیشتر از 10Mbps) بالاتر از بقیه قرارداند البته هنگ کنگ با 26 درصد رشد به همراه لاتویا در مقام سوم ایستاده است.
جالب است بدانید که سنگاپور با  میانگین سرعت 5.1Mbps، در مقام چهارم آسیا و 25 جهان قرار دارد و کشورهایی همچون استرالیا با 4.4Mbps و زلاند نو با 3.9Mbps بعد از او قرار گرفته اند. در حوزه آسیا- اقیانوسیه کشور های تایوان، تایلند،مالزی و ویتنام به ترتیب در مقام های بعدی قرار دارند.
به طور کلی نقطه اوج سرعت اینترنت به طور متوسط 16.1Mbps است که نسبت به سه ماهه اول سال 19 درصد و در مقایسه با سال گذشته 44 درصد رشد داشته است. نقطه اوج سرعت هنگ کنگ 49.2Mbps بوده و بدین ترتیب حتی بالاتر از کره جنوبی با46.9Mbps و ژاپن با 40.5 قرار گرفته است. سنگاپور در این رتبه بندی باز هم در مقام چهارم قرار گرفته و استرالیا هم پنجم است. مالزی ، زلاندنو و فیلیپین نیز در رتبه های بعدی قرار دارند.
بیشترین مقدار حملات ترافیکی از آسیا نشات گرفته است
این گزارش همچنین نشان می دهد که بیشترین درصد حملات ترافیکی ( یعنی در حدود 38 درصد )از آسیا سرچشمه گرفته که البته نسبت به سه ماهه گذشته که 42 درصد بوده کمتر هم شده است. اروپا با در اختیار داشتند 36 درصد حملات ترافیکی در مقام دوم قرار دارد و 23 درصد هم نشات گرفته از آمریکای شمالی و جنوبی می باشد. در بین همه این کشورها ، چین به تنهایی 16 درصد حملات ترافیکی را به خود اختصاص داده و در صدر جدول قرار گرفته است. تایوان و هند هم  به ترتیب با 5.4 و 2.9 درصد در جمع 10 کشور اول به لحاظ حملات ترافیکی قرار دارند. در این میان کره جنوبی بیشترین میزان کاهش حملات ترافیکی را داشته. یعنی حملات ترافیکی این کشور که در سه ماهه اول 4.3 درصد بوده در سه ماهه دوم به 2.1 درصد رسیده است.
 سریع ترین در سرعت اینترنت موبایلی
جالب است بدانید که یک اپراتور روسی بارقم  7.5Mbps سریعترین اینترنت موبایل ها را ارائه می دهد. البته بالاترین نقطه متوسط اوج سرعت از آن اپراتوری در انگلستان و 44.4Mbps بوده است. با توجه به آمار Akamai، 38 درصد تقاضای استفاده از اینترنت از طریق اندرویید گوگل صورت گرفته ، 33 درصد با سافاری اپل ، 23 درصد اپرا مینی و در حدود 4 درصد از بلک بری بوده است.
بی شک اگر همه شبکه ها – نه فقط شبکه های همراه – را در نظر بگیریم ، این آمار تغیر خواهد کرد. به این ترتیب سافاری با 60 درصد در مقام اول قرار می گیرد و سهم اندرویید تنها 23 درصد خواهد بود. این آمار نشان می دهد که دستگاه های مجهز به اندرویید بیشتر از شبکه همراه و دستگاه های مبتنی بر iOS از Wi-Fi  استفاده می کنند.

ارسال شده توسط محمد حیدری پنجشنبه 4 آبان 1391 | نظرات ()

درباره وب

میزان بازدید

بازدید کل :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

نویسندگان

محمد حیدری تعداد ارسال ها: 200

نظرسنجی

نظر شما در مورد این وبلاگ

امکانات

Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net